NVR Записващи устройства

Филтри dole

Не откриваш това, което търсиш? Пиши ни

Често задавани въпроси

Как да избера NVR записващи устроства или IP Видеорекордер?

За да изберете NVR записващи устроства или иначе казани IP Видеорекордер, трябва да определите 5 основни фактора:
1. Колко камери ще бъдат вързани към NVR?
- Така ще определите колко канален трябва да бъде IP видеорекордера
2. Колко от тези камери ще бъдат вързани директно към NVR и колко ще минавата през switch/router?
- Ако 3,4 или повече камери минават през суич, то няма да се нуждаете от директно свързване към NVR, респективно няма да имате нужда от множество прортове, тъй като NVR ще достъпва камерите през мрежата.
3. Как ще записват, непрекъснато или само при регистриране на събитие?
- Можете да спестите доста пространство, ако настроите NVR на запис, само при определени действия и движения. С новите AI функции вградени в по-високия клас IP записващи устройства, можете да конкретизирате дали искате да записвате само хора или животни или и коли, както и още доста настройки за дадена сцена.
4. Колко време записи държите да има на NVR?
- Това ще ви помогне да изчислите приблизителното пространство, което ви е нужно, за да подберете капацитета на правилният твърд диск. Освен това колкото по нов стандарт за запис имат и камерата и NVR, толкова по-редуцирани от към размер ще получите. Например, ако използвате H.246, стандарт разработен през 1993 година, ще получите до около 75% по-голям файл от колкото, ако използвате H.265+ стандарт, който е разработен през 2013 година. И все всичко е приблизително и зависи от вида на камерите, сложността на сцените, настройките и броя движения. Разгледайте внимателно до колко броя твърд диск и до какъв капацитет са поддържани от дадения NVR.
5. Каква марка камери ще слагате?
- Винаги е най-добре да използвате NVR и камери от един и същи производител за да си гарантирате възможно най-добра съвместимост и най-малко трудности при настойването. Въпреки това не е невъзможно да се ползват продукти от различни производители. Ако и камери и NVR поддържат например стандарта ONVIF, то би трябвало те да са напълно съвместими. И все пак можете да изпитате трудности при свързването и настройването им.

Как да изчисля размера на твърдите, които ми трябват?

За да изчислите приблизителният размер на твърдите дискове в NVR записващи устройства е най-добре да използвате калкулатор на производителя. За целта ще трябва да знаете обаче данните на камерите, например каква резолюция са, какъв стандарт поддържат (H.264/H.265/H.265+), на колко кадъра в секунда ще записват и други. Имайте предвид, че калкулатора може да ви даде време за запис за цял ден, а реално според настройките, вие да записвате дори по-малко от 8 часа.

Ето и калкулатори на 2 гиганта в производството на камери Dahua и HikVision:

https://us.dahuasecurity.com/support/software-downloads-and-tools/capacity-calculator/

https://tools.hikvision.com/calculatorTool/#/

Ако пише, че даден NVR е за 16 броя камери, но реално има само един вход и един изход, как се връзват камерите?

Когато NVR е за 16 броя камери, но реално има само един вход и един изход, то тогава трябва да закупите допълнително суич през който да минат IP камерите преди да влезнат в NVR, Аналогичен случай е NVR с поддръжка на 8 камери, но само с 5 порта. В този случай най-честата конфигурация (зависи от модела) е да можете да вържете 4 камери директно към 4 порта на NVR, един порт да е отделен за мрежата, а останалите 4 камери да минат през суич и да се досъпят през мрежата.

Каква е разликата между H.264, H.264+, H.265, H265+ стандарти?

H.264, H.264+, H.265, H265+ са стандарти за обработка на видео и неговата компресия. Тъй като темата е обширна, най-просто казано със стандарт H.265+ можете да намалите големината на даден запис за единица време с около до 75% в сравнение с H.264. Съветваме ви да потърсите техника, която отговаря на най-новите стандарти, в случая H.265+ е разработен през 2013 г., докато H.264 е стандарт от 1993 година.

Какво означава ONVIF стандарт?

ONVIF, или Open Network Video Interface Forum, е световен отворен стандарт за мрежово видеонаблюдение. Той е създаден от Sony, Bosch Security Systems и Axis Communications, през 2008 година с цел да се осигури съвместимост между мрежови видео устройства от различни производители. Чрез този стандарт, ако закупите NVR записващо устройство от един производител, което поддържа ONVIF стандарт и камери от друг производител, които поддържат същият ONVIF стандарт, то те трябва да са съвместими.